Kratownice

Kratownice

Kratownice najczęściej stosowane są do odseparowania wyrobów podatnych na uszkodzenia (np. szklane butelki, słoiki, bombki, elektronika), odkształcenia (drewniane figurki, puszki metalowe), czy też otarcia (pomalowane elementy metalowe – wsporniki, uchwyty, podzespoły samochodowe).

Dzięki zastosowaniu kratownic możliwe jest zbiorcze zabezpieczenie towaru. Dzięki temu:

  • oszczędzamy czas przeznaczony na pakowanie do odrębnych kartonów,
  • optymalizujemy koszty pakowania oraz koszty logistyczne (spakowany towar zajmuje mniej miejsca),
  • wprowadzamy przejrzystość i możliwość zbiorczego eksponowania towaru po otworzeniu pudełka.

Kratownice mogą być wypełnieniem przestrzeni kartonu jak i opakowań innego typu – np. opakowań plastikowych, drewnianych, czy metalowych. Można je stosować wielokrotnie.

Niektóre towary ze względu na dużą podatność na uszkodzenia wymagają usztywnienia w transporcie. Stosuje się wówczas system połączonych kratownic z wycięciami. Takie rozwiązanie powoduje, że dany produkt ma wiele punktów podparć, które eliminują możliwości ruchu.

Projekty indywidualne

Większość produktów wymaga indywidualnego projektu kratownicy. Wystarczy, że dostarczysz do nas element, który chcesz spakować, a my opracujemy projekt według Twoich potrzeb i wytycznych. Ciężar, wielkość, czy specyficzne cechy danego towaru zostaną przez nas dopasowane do wyboru odpowiedniej tektury jak i opracowaniu konstrukcji, która najlepiej dopasuje się do twojego wyrobu