Opakowania wykrojnikowe

Opakowania wykrojnikowe

Gdy standardowe rozwiązania nie są w stanie sprostać logistycznym wymaganiom pakowania produktu, projekt wymaga opracowania odpowiedniej siatki noży zwanej wykrojnikiem. Tak opracowane opakowania są nazywane opakowaniami wykrojnikowymi, bądź fasonowymi.

Wykrojnik to siatka noży, bigów bądź perforacji przymocowanych do sklejki, które wspólnie tworzą matrycę odbijającą dany wzór w tekturze. Po opracowaniu siatki dostarczamy naszym klientom przygotowany na ploterze wzór opakowania. Nie będzie on posiadał jeszcze ewentualnego nadruku, możliwe jednak będzie sprawdzenie jego funkcjonalności. Po akceptacji klienta przygotowywany jest wykrojnik.

Indywidualne podejście do konstrukcji opakowania daje nieograniczone możliwości dopasowania się do kształtu produktu. Ponadto opakowania takie mają wzbogaconą funkcjonalność poprzez dodane do konstrukcji uchwyty, okienka. Dzięki możliwości zastosowania „zamków” karton taki można bezpiecznie zamknąć bez konieczności stosowania dodatkowych taśm, klejów, czy zszywek.

Kartony wykrojnikowe cechują się wysoką jakością wykonania, a niestandardowe wzory w połączeniu z odpowiednim nadrukiem pozwalają wyróżnić produkt już na etapie opakowania.